background-img

MISJA I WARTOŚCI

W Domu Rozwoju dbamy o relacje międzyludzkie, pokazujemy świat pełen empatii i zrozumienia.

Dajemy szansę rozwijania kilku przyjaźni: do ludzi, do natury, do sztuki, do literatury. Uważamy, że człowiek otoczony takimi przyjaciółmi, jest człowiekiem mądrym i gotowym do przejścia przez życie.

Misja
Dla nas ważne jest, nie kim, ale jakim człowiekiem będzie Twoje dziecko, kiedy dorośnie. Nasza misja, to towarzyszenie dzieciom w procesie edukacji, począwszy od tzw. Zerówki, poprzez zajęcia pozalekcyjne, aż po maturę, tak, aby wyrosły one na dobrych, mądrych i pięknych ludzi.

Wartości

W projektach edukacyjnych stawiamy nie tyle na nauczenie podstaw programowych, ile “zaprogramowanie” uczniów i uczennic do rozumienia i tworzenia świata zgodnie z regułami nauki.

W tym sensie istotą szkoły jest naukowe programowanie wyobraźni uczniów i uczennic. I tak pojmujemy podstawę programową. Nie jako zbiór treści do nauczenia, a jako zbiór reguł do zaprogramowania.

Na człowieka i jego wyobraźnię można wpłynąć jedynie poprzez wejrzenie w jego wnętrze. My docieramy do wnętrza poprzez to, co zewnętrzne — przemyślanymi, wypracowanymi i naukowo popartymi codziennymi praktykami. Dla lepszego zobrazowania:
Ucząc rysować i malować – w pewnym sensie uczymy estetyki (teorii tego co widać), a faktycznie kształtujemy wiele innych umiejętności, na które w praktyce nie zwracamy uwagi: kształtujemy wyobraźnię widzenia (w tym przestrzennego), czy potrzebę racjonalności obrazu świata wokół (piękna) itp.

Niezwykle dbamy o relacje międzyludzkie, pokazujemy świat pełen empatii i zrozumienia.