Szkoła Ceramiki i Rękodzieła Artystycznego

Zajęcia artystyczne z ceramiki i rękodzieła artystycznego to czas twórczej zabawy w glinie, podczas której młodzi artyści rozwijają swoją kreatywność i zdolności manualne. Na zajęciach uczymy się tworzyć przestrzenne obiekty, figurki, dekoracje domowe oraz przedmioty użytkowe, jak kubki, talerze czy patery. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych edukatorów, którzy z pasją wprowadzają dzieci w świat ceramiki i rękodzieła. Nasze zajęcia uczą także cierpliwości, koncentracji i precyzji. Dzieci mają okazję poznać różnorodne techniki i materiały, co pozwala na rozwój ich twórczej wyobraźni, wyrażanie siebie i rozwijanie swojego artystycznego potencjału.

Do zajęć można dołączyć w dowolnym terminie – przez cały rok szkolny!

ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA SZKOŁY CERAMIKI I RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO TAKŻE MŁODZIEŻ I DOROSŁYCH!

Co daje udział w zajęciach?

• Glina to wyjątkowy materiał, który pozwala przeobrazić wyobraźnię w formę przestrzennych i pięknie zdobionych dzieł.
  • Wspiera rozwój psychomotoryczny dzieci i stymuluje ich układ nerwowy.
  • Doskonali koordynację wzrokowo-ruchową, rozwija sprawność manualną.
  • Rozbudza w dziecku zainteresowanie twórczością, pozwala wyrażać emocje i daje satysfakcję, radość z efektu swojej pracy.
  • Wspiera dzieci w koncentracji, redukuje napięcia i odpręża.

Co oferujemy?

• Zajęcia prowadzone są w małych grupach, dzięki czemu dzieci nawiązują i umacniają koleżeńskie i przyjacielskie relacje przy okazji wspólnej i kreatywnej zabawy.
  • Zajęcia podzielone są na trzy poziomy zaawansowania w roku szkolnym. Każdy poziom obejmuje 12 zajęć, podczas których dzieci zdobywają nowe umiejętności.
  • Każde spotkanie zaczynamy od omówienia projektu i przygotowania planu działania.
  • Z powodów technologicznych praca z zajęć musi przejść proces wypalania, dlatego od momentu wykonania pracy do jej wykończenia i zabrania do domu potrzeba minimum dwóch tygodni.
  • Prace będą zawsze do odbioru w Domu Rozwoju.
  • Każdy poziom kończymy pracą własną (tworzeniem dzieła marzeń).
  • Na koniec trzech semestrów przygotujemy wspólną pracę grupy lub wszystkich grup, która będzie zdobić ściany naszej pracowni.

Poziomy nauczania:

Poziom I:
– lepienie z kuli i brył przestrzennych
– formowanie z wałeczków
– podstawowe techniki szkliwienia

Poziom II:
– formowanie z plastra
– mozaika
– zapoznanie z kołem garncarskim
– poznanie i wykorzystywanie bardziej zaawansowanych technik zdobienia ceramiki

Poziom III:
– szkliwienie na wysoką temperaturę
– formy geometryczne
– wypał w piecu jamowym

Dni i godziny zajęć:
PONIEDZIAŁEK, godz. 16:30 – 17:45
ŚRODA, godz. 16:30 – 17:45

Cena:
Inwestycja w rozwój artystyczny Twojego dziecka to 280 zł miesięcznie.
Opłata jest formą abonamentu gwarantującą odrobienie zajęć w przypadku usprawiedliwionej nieobecności.

Co obejmuje cena?
– glinę
– narzędzia do pracy w glinie
– szkliwa
– wypał w piecu
– prowadzenie zajęć przez profesjonalną artystkę Ceramiczkę
– zabranie prac po jej wykonaniu do domu

Formularz rejestracyjny:

Jeśli masz jakieś pytania, zadzwoń do nas: 507 950 000.